fbpx

Poliitikot

Puoluejohto

Anna-Maja Henriksson

Puolueen puheenjohtaja, oikeusministeri, kansanedustaja

(09) 432 3113
anna-maja.henriksson@riksdagen.fi
https://anna-maja.fi/fin/etusivu/

Sandra Bergqvist

Puolueen varapuheenjohtaja, kansanedustaja

(09) 432 3137
sandra.bergqvist@eduskunta.fi
https://sandrabergqvist.fi

Silja Borgarsdóttir Sandelin

Puolueen varapuheenjohtaja sekä ministerin erityisavustaja (Henriksson)

050 366 8291
silja@sfp.fi

Henrik Wickström

Puolueen varapuheenjohtaja

044 555 3885
henrik.wickstrom@inga.fi
http://henrikwickstrom.fi

Ministerit

Anna-Maja Henriksson

Puolueen puheenjohtaja, oikeusministeri, kansanedustaja

(09) 432 3113
anna-maja.henriksson@riksdagen.fi
https://anna-maja.fi/fin/etusivu/

Thomas Blomqvist

Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministeri, kansanedustaja

050 512 1776
thomas.blomqvist@riksdagen.fi
http://www.thomasblomqvist.fi/

Eduskunta

Anders Adlercreutz

Eduskuntaryhmän puheenjohtaja, kansanedustaja

(09) 432 3004
anders.adlercreutz@eduskunta.fi
http://www.andersadlercreutz.fi

Sandra Bergqvist

Puolueen varapuheenjohtaja, kansanedustaja

(09) 432 3137
sandra.bergqvist@eduskunta.fi
https://sandrabergqvist.fi

Thomas Blomqvist

Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministeri, kansanedustaja

050 512 1776
thomas.blomqvist@riksdagen.fi
http://www.thomasblomqvist.fi/

Anna-Maja Henriksson

Puolueen puheenjohtaja, oikeusministeri, kansanedustaja

(09) 432 3113
anna-maja.henriksson@riksdagen.fi
https://anna-maja.fi/fin/etusivu/

Mats Löfström

Kansanedustaja

(09) 432 3090
mats.lofstrom@riksdagen.fi

Joakim Strand

Kansanedustaja

(09) 432 3166
joakim.strand@riksdagen.fi

EU