fbpx

Henkilökunta

Puoluesihteerin osasto

Fredrik Guseff

Puoluesihteeri

045-6578348
fredrik.guseff@sfp.fi

Malin Karlsson

Johdon assistentti

0400-329090
malin.karlsson@sfp.fi

Politiikka ja kommunikaatio

Andreas Elfving

Poliittinen sihteeri ja Kansainvälisten asioiden sihteeri

0400-480 411
andreas.elfving@sfp.fi

Laura Ollila

Poliittinen asiantuntija

040-843 3797
laura.ollila@sfp.fi

Viktor Grandell

Tiedotuspäällikkö

045-657 9659
viktor.grandell@sfp.fi

Christoffer Hällfors

Politiikka ja data-analyytikko

040-5610970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Anders Wikström

Lehdistösihteeri

0505958928
anders.wikstrom@sfp.fi

Järjestö

Maria Grundström

Järjestöpäällikkö

040-734 8677
maria.grundstrom@sfp.fi

May Myrberg

Järjestösihteeri

045-657 9691
may.myrberg@sfp.fi

Corinna Floman

Kansliasihteeri

040-8672524
corinna.floman@sfp.fi

Piirien yhteyshenkilöt

Minna Österholm

Yhteyspäällikkö, Uusimaa

040-779 7676
minna.osterholm@sfp.fi

Jenny Vilén

Toimintakoordinaattori, Uusimaa

050-593 5843
jenny.vilen@sfp.fi

Emina Arnautovic

Yhteyspäällikkö, Pohjanmaa

040-451 6893
emina.arnautovic@sfp.fi

Charlotta Rosenlöf

Toimintakoordinaattori, Pohjanmaa

044-277 2661
charlotta.rosenlof@sfp.fi

Cecilia Achrén

Yhteyspäällikkö, Varsinais-Suomi

040-500 5548
cecilia.achren@sfp.fi

Matilda Grindgärds

Toimintakoordinaattori, Varsinais-Suomi

040-582 2337
matilda.grindgards@sfp.fi

Anna Strömberg

Yhteyspäällikkö, Helsinki

050-5554607
anna.stromberg@sfp.fi

Åsa Gustafsson

Toiminnanjohtaja, Muu Suomi

040-565 0999
asa.gustafsson@sfp.fi

Sofia Henriksson

Poliittinen erityisavustaja, Helsinki

040 846 0412
sofia.henriksson@sfp.fi

Hallitus

Malin Brännkärr

Valtiosihteeri

040 534 7727
malin.brannkarr@om.fi

Otto Andersson

Rkp:n ministeriryhmän erityisavustaja (Henriksson)

0295 150 121
otto.andersson@om.fi

Silja Borgarsdóttir Sandelin

Puolueen varapuheenjohtaja sekä ministerin erityisavustaja (Blomqvist)

050-366 8291
silja@sfp.fi

Niklas Mannfolk

Ministerin erityisavustaja, lehdistö- ja mediasuhteet (Henriksson)

050 306 3990
niklas.mannfolk@om.fi

Camilla Mäkinen

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 150 119
camilla.makinen@om.fi

Hanna Seppä

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 150 131
hanna.seppa@om.fi

Anna Abrahamsson

Ministerin erityisavustaja (Blomqvist)

+358 40 83 11 326
anna.abrahamsson@om.fi

Lisa Palm

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 150 069
lisa.palm@om.fi

Eduskunta

Henrik Stenbäck

Eduskuntaryhmän pääsihteeri

09-432 3251 050-3345014
henrik.stenback@riksdagen.fi

Christel Liljeström

Eduskuntasihteeri

09-432 3252 050-3082460
christel.liljestrom@riksdagen.fi

Euroopan parlamentti

Beata Björkvall

Erityisavustaja

+32 2 28 37 585 +32 489 320 418
beata.bjorkvall@europarl.europa.eu

Alexander Lång

Erityisavustaja

+32 489 320 423
alexander.laang@ep.europa.eu

Anton Nilsson

Erityisavustaja

+32 2 28 38 585
anton.nilsson@europarl.europa.eu

Elisabet Rantschukoff

Europarlamentaarikon avustaja Suomessa

+358 45 355 9340
elisabet.rantschukoff@sfp.fi