fbpx

Henkilökunta

Puoluesihteeri

Fredrik Guseff

Puoluesihteeri

045 657 8348
fredrik.guseff@sfp.fi

Annica Tallqvist

Johdon assistentti

040 556 1767
annica.tallqvist@sfp.fi

Politiikka ja viestintä

Christoffer Hällfors

Politiikka ja data-analyytikko, kunnnallissihteeri

040 561 0970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Annica Tallqvist

Johdon assistentti

040 556 1767
annica.tallqvist@sfp.fi

Joel Sundström

Poliittinen asiantuntija

050 911 9228
joel.sundstrom@sfp.fi

Anders Wikström

Lehdistösihteeri

050 595 8928
anders.wikstrom@sfp.fi

Sofia Jern

Toimittaja

050 345 6548
sofia.jern@sfp.fi

Järjestö

Maria Grundström

Järjestöpäällikkö

040 734 8677
maria.grundstrom@sfp.fi

May Myrberg

Järjestösihteeri

045 657 9691
may.myrberg@sfp.fi

Corinna Floman

Kansliasihteeri

040 867 2524
corinna.floman@sfp.fi

Piirien yhteyshenkilöt

Matilda Holmström

V.s. Toiminnanjohtaja, Uusimaa

040 1968 555
matilda.holmstrom@sfp.fi

Kajsa Paakki

V.s. Toimintakoordinaattori, Uusimaa

040 739 2659
kajsa.paakki@sfp.fi

Anni Dahlén

Hyvinvointialueiden koordinaattori, Uusimaa

040 550 5717
anni.dahlen@sfp.fi

Laura Fagerlund (Virkavapaalla)

Toiminnanjohtaja, Uusimaa (Virkavapaalla)

laura.fagerlund@rkp.fi

Jenni Ingo

Toiminnanjohtaja, Pohjanmaa

050 344 2218
jenni.ingo@sfp.fi

Malin Storhannus

Vs. Toimintakoordinaattori, Pohjanmaa

040 066 5912
malin.storhannus@sfp.fi

Sandra Högström

Pohjanmaan sekä Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueiden koordinaattori

050 563 2361
sandra.hogstrom@sfp.fi

Fredrik Jensén

Toiminnanjohtaja, Varsinais-Suomi

040 552 1140
fredrik.jensen@rkp.fi

Tommi Kippola

Toimintakoordinaattori, Varsinais-Suomi

040 734 3865
tommi.kippola@rkp.fi

Jenny Sandberg

Hyvinvointialueen koordinaattori, Varsinais-Suomi

040 650 8191
jenny.sandberg@rkp.fi

Anna Strömberg

Toiminnanjohtaja, Helsinki

050 555 4607
anna.stromberg@sfp.fi

Tyko Hertzberg

Valtuustoryhmän poliittinen avustaja (Helsinki)

040 506 0806
tyko.hertzberg@sfp.fi

Kia Sammalisto

Toiminnanjohtaja, Yhteispiiri (Oulu, Satakunta, Keski-Suomi, Savo-Karjala, Kymenlaakso, Häme, Pirkanmaa ja Lappi)

040 550 4354
kia.sammalisto@sfp.fi

Hyvinvointialueet

Anni Dahlén

Hyvinvointialueiden koordinaattori, Uusimaa

040 550 5717
anni.dahlen@sfp.fi

Jenny Sandberg

Hyvinvointialueen koordinaattori, Varsinais-Suomi

040 650 8191
jenny.sandberg@rkp.fi

Sandra Högström

Pohjanmaan sekä Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueiden koordinaattori

050 563 2361
sandra.hogstrom@sfp.fi

Hallitus

Mikaela Nylander

Valtiosihteeri

050 511 3029
mikaela.nylander@gov.fi

Anna Abrahamsson

Ministerin erityisavustaja (Henriksson) ja RKP:n ministeriryhmän erityisavustajaksi

0295 330 245
anna.abrahamsson@gov.fi

Lisa Palm

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 330 381
lisa.palm@gov.fi

Laura Ollila

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 330 130
laura.ollila@gov.fi

Anita Westerholm

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 330 085
anita.westerholm@gov.fi

Alexander Junell

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 330 055
alexander.junell@gov.fi

Crista Grönroos

Ministerin erityisavustaja (Adlercreutz)

0295 161 035
crista.gronroos@gov.fi

Andreas Elfving

Ministerin erityisavustaja (Adlercreutz)

029 516 0851
andreas.elfving@gov.fi

Rosanna Blomster

Ministerin erityisavustaja (Bergqvist)

0295 330 337
rosanna.blomster@gov.fi

Oscar Byman

Ministerin erityisavustaja (Bergqvist)

0295 330 151
oscar.byman@gov.fi

Eduskunta

Hanna Seppä

Pääsihteeri

09 432 3253
hanna.seppa@eduskunta.fi

Christel Liljeström

Eduskuntasihteeri

09-432 3252, 050-3082460
christel.liljestrom@riksdagen.fi

Jade Malmi

Jade Malmi

Lainsäädäntösihteeri

045 151 0108
jade.malmi@eduskunta.fi

Euroopan parlamentti

Alexander Lång

Erityisavustaja - toimistovastaava (MEP Nils Torvalds)

+32 2 28 38 585, +32 489 320 423
alexander.laang@ep.europa.eu

Minna Österholm

Erityisavustaja (MEP Nils Torvalds)

+32 2 28 57 585, +358 407 797 676
minna.osterholm@ep.europa.eu

Johannes Lith

Erityisavustaja (MEP Nils Torvalds)

+32 2 48 47 585, +358 453 553 915
johannes.lith@ep.europa.eu

Celinda Nordqvist

Erityisavustaja (MEP Nils Torvalds)

+32 2 48 37 585, +358 405 144 234
celinda.nordqvist@ep.europa.eu

Beata Björkvall

Poliittinen neuvonantaja - ITRE-valiokunta, teollisuus-, tutkimus-, energiakysymykset (Renew Europe-ryhmä)

+32 2 28 44380, +32 489 320 418
beata.bjorkvall@ep.europa.eu

Rune Glasberg

Yksikön päällikkö - poliittinen neuvonantaja - AFET-valiokunta, ulkoasiat (Renew Europe-ryhmä)

+32 2 28 42910
rune.glasberg@ep.europa.eu

Häirintäyhdyshenkilöt

Christoffer Hällfors

Politiikka ja data-analyytikko, kunnnallissihteeri

040 561 0970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Annica Tallqvist

Johdon assistentti

040 556 1767
annica.tallqvist@sfp.fi