fbpx

Henkilökunta

Puoluesihteerin osasto

Fredrik Guseff

Puoluesihteeri

045-6578348
fredrik.guseff@sfp.fi

Malin Karlsson

Johdon assistentti

0400-329090
malin.karlsson@sfp.fi

Politiikka ja kommunikaatio

Andreas Elfving

Poliittinen sihteeri ja Kansainvälisten asioiden sihteeri

0400-480 411
andreas.elfving@sfp.fi

Laura Ollila

Poliittinen asiantuntija

040-843 3797
laura.ollila@sfp.fi

Christoffer Hällfors

[Vanhempainvapaalla 1.7-31.12.2021] Politiikka ja data-analyytikko, kunnnallissihteeri

040-5610970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Anders Wikström

Lehdistösihteeri

0505958928
anders.wikstrom@sfp.fi

Maria Bussman

Art Director (AD)

040-741 6312
maria.bussman@sfp.fi

Sofia Jern

Toimittaja

050 345 6548
sofia.jern@sfp.fi

Järjestö

Maria Grundström

Järjestöpäällikkö

040-734 8677
maria.grundstrom@sfp.fi

May Myrberg

Järjestösihteeri

045-657 9691
may.myrberg@sfp.fi

Corinna Floman

Kansliasihteeri

040-8672524
corinna.floman@sfp.fi

Piirien yhteyshenkilöt

Jenny Vilén

vt. toiminnanjohtaja, Uusimaa

050-593 5843
jenny.vilen@sfp.fi

Laura Fagerlund

vt. toimintakoordinaattori, Uusimaa

040 734 3864
laura.fagerlund@rkp.fi

Selma Moring

Kampanjakoordinaattori, Uusimaa

040 543 3942
selma.moring@sfp.fi

Jenni Ahlbäck

Toiminnanjohtaja, Pohjanmaa

050-344 2218
jenni.ahlback@sfp.fi

Antonia Prinsén

Toimintakoordinaattori, Pohjanmaa

0408281796
antonia.prinsen@sfp.fi

Gita Hassel

Aluekoordinaattori, Pohjanmaa

050 467 0035
gita.hassel@sfp.fi

Tommi Kippola

Vt. toimintakoordinaattori, Varsinais-Suomi

040-734 3865
tommi.kippola@rkp.fi

Anna Strömberg

Toiminnanjohtaja, Helsinki

050-5554607
anna.stromberg@sfp.fi

Åsa Gustafsson

Toiminnanjohtaja, Yhteispiiri (Oulu, Satakunta, Keski-Suomi, Savo-Karjala, Kymenlaakso, Häme, Pirkanmaa ja Lappi)

040-565 0999
asa.gustafsson@sfp.fi

Hallitus

Mikaela Nylander

Valtiosihteeri

050-511 3029
mikaela.nylander@om.fi

Otto Andersson

Rkp:n ministeriryhmän erityisavustaja (Henriksson)

0295 150 121
otto.andersson@om.fi

Silja Borgarsdóttir Sandelin

Puolueen varapuheenjohtaja sekä ministerin erityisavustaja (Henriksson)

050-366 8291
silja@sfp.fi

Anna Abrahamsson

Ministerin erityisavustaja (Blomqvist)

+358 40 83 11 326
anna.abrahamsson@om.fi

Lisa Palm

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 150 069
lisa.palm@om.fi

Maria Swanljung

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

050 520 9395
maria.swanljung@gov.fi

Anders Portin

Ministerin erityisavustaja (Blomqvist)

040 5866179
anders.portin@om.fi

Jade Malmi

Jade Malmi

Ministerin erityisavustaja (Henriksson)

0295 150 114
jade.malmi@om.fi

Carolina Nordling

Ministerin erityisavustaja (Blomqvist)

029 515 0278
carolina.nordling@om.fi

Eduskunta

Henrik Stenbäck

Eduskuntaryhmän pääsihteeri

09-432 3251 050-3345014
henrik.stenback@riksdagen.fi

Christel Liljeström

Eduskuntasihteeri

09-432 3252 050-3082460
christel.liljestrom@riksdagen.fi

Hanna Seppä

vt. Lainsäädäntösihteeri

09 432 3253
hanna.seppa@eduskunta.fi

Euroopan parlamentti

Alexander Lång

Erityisavustaja, Euroopanparlamentti

+32 489 320 423
alexander.laang@ep.europa.eu

Minna Österholm

Erityisavustaja, Euroopanparlamentti

+32 2 28 47 585, +358 407 797 676
minna.osterholm@ep.europa.eu

Johannes Lith

Erityisavustaja, Euroopanparlamentti

+32 483392243
johannes.lith@ep.europa.eu

Elisabet Rantschukoff

Europarlamentaarikon avustaja Suomessa

+358 45 355 9340
elisabet.rantschukoff@sfp.fi

Häirintäyhdyshenkilöt

Christoffer Hällfors

[Vanhempainvapaalla 1.7-31.12.2021] Politiikka ja data-analyytikko, kunnnallissihteeri

040-5610970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Malin Karlsson

Johdon assistentti

0400-329090
malin.karlsson@sfp.fi