fbpx

Politiker

Partiledningen

Anna-Maja Henriksson

Partiordförande, justitieminister, riksdagsledamot

(09) 432 3113
anna-maja.henriksson@riksdagen.fi
https://anna-maja.fi/sve/hem/

Sandra Bergqvist

Vice ordförande, riksdagsledamot

(09) 432 3137
sandra.bergqvist@riksdagen.fi
https://sandrabergqvist.fi

Silja Borgarsdóttir Sandelin

Vice ordförande samt ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

050 366 8291
silja@sfp.fi
http://www.silja.nu

Ministrar

Anna-Maja Henriksson

Partiordförande, justitieminister, riksdagsledamot

(09) 432 3113
anna-maja.henriksson@riksdagen.fi
https://anna-maja.fi/sve/hem/

Thomas Blomqvist

Minister för nordiskt samarbete och jämställdhet, riksdagsledamot

050 512 1776
thomas.blomqvist@riksdagen.fi
http://www.thomasblomqvist.fi/

Riksdagen

Anders Adlercreutz

Riksdagsgruppens ordförande, riksdagsledamot

(09) 432 3004
anders.adlercreutz@riksdagen.fi
http://www.andersadlercreutz.fi

Sandra Bergqvist

Vice ordförande, riksdagsledamot

(09) 432 3137
sandra.bergqvist@riksdagen.fi
https://sandrabergqvist.fi

Thomas Blomqvist

Minister för nordiskt samarbete och jämställdhet, riksdagsledamot

050 512 1776
thomas.blomqvist@riksdagen.fi
http://www.thomasblomqvist.fi/

Anna-Maja Henriksson

Partiordförande, justitieminister, riksdagsledamot

(09) 432 3113
anna-maja.henriksson@riksdagen.fi
https://anna-maja.fi/sve/hem/

Mats Löfström

Riksdagsledamot

(09) 432 3090
mats.lofstrom@riksdagen.fi

Veronica Rehn-Kivi

Riksdagsledamot

(09) 432 3027
veronica.rehn-kivi@riksdagen.fi

EU