fbpx

Personal

Partisekreterarens stab

Fredrik Guseff

Partisekreterare

045 657 8348
fredrik.guseff@sfp.fi

Annica Tallqvist

Ledningens assistent

040 556 1767
annica.tallqvist@sfp.fi

Politik och kommunikation

Andreas Elfving

Politisk sekreterare, internationell sekreterare

040 048 0411
andreas.elfving@sfp.fi

Christoffer Hällfors

Politik- och dataanalytiker, kommunsekreterare

040 561 0970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Crista Grönroos

Politiskt sakkunnig

050 323 9775
crista.gronroos@sfp.fi

Anders Wikström

Pressekreterare

050 595 8928
anders.wikstrom@sfp.fi

Sofia Jern

Redaktör

050 345 6548
sofia.jern@sfp.fi

Organisation

Maria Grundström

Organisationschef

040 734 8677
maria.grundstrom@sfp.fi

May Myrberg

Organisationssekreterare

045 657 9691
may.myrberg@sfp.fi

Corinna Floman

Kanslisekreterare

040 867 2524
corinna.floman@sfp.fi

Regionala kontakter

Laura Fagerlund

Verksamhetsledare, Nyland

040 734 3864
laura.fagerlund@sfp.fi

Matilda Holmström

Verksamhetskoordinator, Nyland

040 1968 555
matilda.holmstrom@sfp.fi

Victoria Åkermarck

Kampanjkoordinator, Nyland

040 543 3942
victoria.akermarck@sfp.fi

Anni Dahlén

Koordinator för välfärdsområdena, Nyland

040 550 5717
anni.dahlen@sfp.fi

Jenni Ahlbäck

Verksamhetsledare, Österbotten

050 344 2218
jenni.ahlback@sfp.fi

Antonia Prinsén

Verksamhetskoordinator, Österbotten

040 828 1796
antonia.prinsen@sfp.fi

Gita Hassel

Regionkoordinator, Österbotten

050 467 0035
gita.hassel@sfp.fi

Fredrik Jensén

Verksamhetsledare, Egentliga Finland

040 552 1140
fredrik.jensen@sfp.fi

Tommi Kippola

Verksamhetskoordinator, Egentliga Finland

040 734 3865
tommi.kippola@sfp.fi

Anna Strömberg

Verksamhetsledare, Helsingfors

050 555 4607
anna.stromberg@sfp.fi

Joel Sundström

Kampanjkoordinator, Helsingfors

040 682 7532
joel.sundstrom@sfp.fi

Tyko Hertzberg

Fullmäktigegruppens politiska medarbetare (Helsingfors)

040 506 0806
tyko.hertzberg@sfp.fi

Åsa Gustafsson

Verksamhetsledare, Samkretsen (Uleåborg, Satakunta, Mellersta Finland, Savolax Karelen, Kymmenedalen, Tavastland, Birkaland och Lappland)

040 565 0999
asa.gustafsson@sfp.fi

Kia Ahlfors

Verksamhetskoordinator, Samkretsen

040 550 4354
kia.ahlfors@sfp.fi

Regeringen

Mikaela Nylander

Statssekreterare

050 511 3029
mikaela.nylander@gov.fi

Otto Andersson

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson), SFP-ministergruppens specialmedarbetare

029 515 0121
otto.andersson@gov.fi

Silja Borgarsdóttir Sandelin

Vice ordförande samt ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

050 366 8291
silja@sfp.fi
http://www.silja.nu

Lisa Palm

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

029 515 0069
lisa.palm@gov.fi

Anna Abrahamsson

Ministerspecialmedarbetare (Blomqvist)

040 831 1326
anna.abrahamsson@gov.fi

Anders Portin

Ministerspecialmedarbetare (Blomqvist)

040 586 6179
anders.portin@gov.fi

Carolina Nordling

Ministerspecialmedarbetare (Blomqvist)

029 515 0278
carolina.nordling@gov.fi

Anita Westerholm

Specialmedarbetare (Henriksson)

029 515 0051
anita.westerholm@gov.fi

Riksdagen

Hanna Seppä

Generalsekreterare

09 432 3253
hanna.seppa@riksdagen.fi

Christel Liljeström

Riksdagssekreterare

09-432 3252 050-3082460
christel.liljestrom@riksdagen.fi

Jade Malmi

Jade Malmi

Lagstiftningssekreterare

045 151 0108
jade.malmi@eduskunta.fi

Europaparlamentet

Alexander Lång

Specialmedarbetare - kontorsansvarig (MEP Nils Torvalds)

+32 2 28 38 585, +32 489 320 423
alexander.laang@ep.europa.eu

Minna Österholm

Specialmedarbetare (MEP Nils Torvalds)

+32 2 28 57 585, +358 407 797 676
minna.osterholm@ep.europa.eu

Johannes Lith

Specialmedarbetare (MEP Nils Torvalds)

+32 2 48 47 585, +358 453 553 915
johannes.lith@ep.europa.eu

Elisabet Rantschukoff

Medarbetare i Finland (MEP Torvalds)

045 139 3514
elisabet.rantschukoff@sfp.fi

Celinda Nordqvist

Specialmedarbetare (MEP Nils Torvalds)

+32 2 48 37 585, +358 405 144 234
celinda.nordqvist@ep.europa.eu

Beata Björkvall

Politisk rådgivare - ITRE-utskottet, industrifrågor, forskning och energi (Renew Europe-gruppen)

+32 2 28 44380, +32 489 320 417
beata.bjorkvall@ep.europa.eu

Rune Glasberg

Enhetschef - politisk rådgivare - AFET-utskottet, utrikesfrågor (Renew Europe-gruppen)

+32 2 28 42910
rune.glasberg@ep.europa.eu

Partiets trakasseriombud

Christoffer Hällfors

Politik- och dataanalytiker, kommunsekreterare

040 561 0970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Annica Tallqvist

Ledningens assistent

040 556 1767
annica.tallqvist@sfp.fi