fbpx

Personal

Partisekreterarens stab

Fredrik Guseff

Partisekreterare

045 657 8348
fredrik.guseff@sfp.fi

Annica Tallqvist

Ledningens assistent

040 556 1767
annica.tallqvist@sfp.fi

Politik och kommunikation

Andreas Elfving

Politisk sekreterare och internationell sekreterare

040 048 0411
andreas.elfving@sfp.fi

Laura Ollila

Politiskt sakkunnig

040 843 3797
laura.ollila@sfp.fi

Christoffer Hällfors

[Föräldraledig 1.7-31.12.2021] Politik- och dataanalytiker, kommunsekreterare

040 561 0970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Anders Wikström

Pressekreterare

050 595 8928
anders.wikstrom@sfp.fi

Maria Bussman

Art Director (AD)

040 741 6312
maria.bussman@sfp.fi

Sofia Jern

Redaktör

050 345 6548
sofia.jern@sfp.fi

Organisation

Maria Grundström

Organisationschef

040 734 8677
maria.grundstrom@sfp.fi

May Myrberg

Organisationssekreterare

045 657 9691
may.myrberg@sfp.fi

Corinna Floman

Kanslisekreterare

040 867 2524
corinna.floman@sfp.fi

Regionala kontakter

Jenny Vilén

Verksamhetsledare, Nyland

050 593 5843
jenny.vilen@sfp.fi

Laura Fagerlund

Verksamhetskoordinator, Nyland

040 734 3864
laura.fagerlund@sfp.fi

Selma Moring

Kampanjkoordinator, Nyland

040 543 3942
selma.moring@sfp.fi

Jenni Ahlbäck

Verksamhetsledare, Österbotten

050 344 2218
jenni.ahlback@sfp.fi

Antonia Prinsén

Verksamhetskoordinator, Österbotten

040 828 1796
antonia.prinsen@sfp.fi

Gita Hassel

Regionkoordinator, Österbotten

050 467 0035
gita.hassel@sfp.fi

Fredrik Jensén

Verksamhetsledare, Egentliga Finland

040 552 1140
fredrik.jensen@sfp.fi

Tommi Kippola

Verksamhetskoordinator, Egentliga Finland

040 734 3865
tommi.kippola@sfp.fi

Anna Strömberg

Verksamhetsledare, Helsingfors

050 555 4607
anna.stromberg@sfp.fi

Åsa Gustafsson

Verksamhetsledare, Samkretsen (Uleåborg, Satakunta, Mellersta Finland, Savolax Karelen, Kymmenedalen, Tavastland, Birkaland och Lappland)

040 565 0999
asa.gustafsson@sfp.fi

Sofi Andersson

Kampanjkoordinator, Samkretsen

050 370 4767
sofi.andersson@sfp.fi

Regeringen

Mikaela Nylander

Statssekreterare

050 511 3029
mikaela.nylander@gov.fi

Otto Andersson

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson), SFP-ministergruppens specialmedarbetare

029 515 0121
otto.andersson@gov.fi

Silja Borgarsdóttir Sandelin

Vice ordförande samt ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

050 366 8291
silja@sfp.fi
http://www.silja.nu

Anna Abrahamsson

Ministerspecialmedarbetare (Blomqvist)

040 831 1326
anna.abrahamsson@gov.fi

Lisa Palm

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

029 515 0069
lisa.palm@gov.fi

Maria Swanljung

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

050 520 9395
maria.swanljung@gov.fi

Anders Portin

Ministerspecialmedarbetare (Blomqvist)

040 586 6179
anders.portin@gov.fi

Jade Malmi

Jade Malmi

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

029 515 0114
jade.malmi@gov.fi

Carolina Nordling

Ministerns specialmedarbetare (Blomqvist)

029 515 0278
carolina.nordling@gov.fi

Riksdagen

Hanna Seppä

Generalsekreterare

09 432 3253
hanna.seppa@riksdagen.fi

Christel Liljeström

Riksdagssekreterare

09-432 3252 050-3082460
christel.liljestrom@riksdagen.fi

Crista Grönroos

Lagstiftningssekreterare

050 514 9606
crista.gronroos@riksdagen.fi

Europaparlamentet

Alexander Lång

Specialmedarbetare - kontorsansvarig, Europaparlamentet

+32 48 932 0423
alexander.laang@ep.europa.eu

Minna Österholm

Specialmedarbetare, Europaparlamentet

+32 2 28 57 585
minna.osterholm@ep.europa.eu

Johannes Lith

Specialmedarbetare, Europaparlamentet

+32 48 339 2243
johannes.lith@ep.europa.eu

Elisabet Rantschukoff

Medarbetare i Finland

045 355 9340
elisabet.rantschukoff@sfp.fi

Partiets trakasseriombud

Christoffer Hällfors

[Föräldraledig 1.7-31.12.2021] Politik- och dataanalytiker, kommunsekreterare

040 561 0970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Annica Tallqvist

Ledningens assistent

040 556 1767
annica.tallqvist@sfp.fi