fbpx

Personal

Partisekreterarens stab

Fredrik Guseff

Partisekreterare

045-6578348
fredrik.guseff@sfp.fi

Malin Karlsson

Ledningens assistent

0400-329090
malin.karlsson@sfp.fi

Politik och kommunikation

Andreas Elfving

Politisk sekreterare, internationell sekreterare

0400-480 411
andreas.elfving@sfp.fi

Laura Ollila

Politiskt sakkunnig

040-843 3797
laura.ollila@sfp.fi

Christoffer Hällfors

Politik- och dataanalytiker, kommunsekreterare

040-5610970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Anders Wikström

Pressekreterare

0505958928
anders.wikstrom@sfp.fi

Maria Bussman

Art Director (AD)

040-741 6312
maria.bussman@sfp.fi

Sofia Jern

Redaktör

050 345 6548
sofia.jern@sfp.fi

Organisation

Maria Grundström

Organisationschef

040-734 8677
maria.grundstrom@sfp.fi

May Myrberg

Organisationssekreterare

045-657 9691
may.myrberg@sfp.fi

Corinna Floman

Kanslisekreterare

040-8672524
corinna.floman@sfp.fi

Sofi Andersson

Praktikant

050-370 4767
sofi.andersson@sfp.fi

Regionala kontakter

Jenny Vilén

tf. verksamhetsledare, Nyland

050-593 5843
jenny.vilen@sfp.fi

Laura Fagerlund

tf. verksamhetskoordinator i Nyland

040 734 3864
laura.fagerlund@sfp.fi

Selma Moring

Kampanjkoordinator, Nyland

040 543 3942
selma.moring@sfp.fi

Jenni Ahlbäck

Verksamhetsledare, Österbotten

050-344 2218
jenni.ahlback@sfp.fi

Antonia Prinsén

Verksamhetskoordinator, Österbotten

0408281796
antonia.prinsen@sfp.fi

Gita Hassel

Regionkoordinator, Österbotten

050 467 0035
gita.hassel@sfp.fi

Cecilia Achrén

Verksamhetsledare, Egentliga Finland

040-500 5548
cecilia.achren@sfp.fi

Tommi Kippola

Tf. verksamhetskoordinator, Egentliga Finland

040-734 3865
tommi.kippola@sfp.fi

Jenny Sandberg

Valassistent Egentliga Finland

0442762072
jenny.sandberg@sfp.fi

Anna Strömberg

Verksamhetsledare, Helsingfors

050-5554607
anna.stromberg@sfp.fi

Tyko Hertzberg

Verksamhetskoordinator i Helsingfors

0406241891
tyko.hertzberg@sfp.fi

Åsa Gustafsson

Verksamhetsledare, Samkretsen (Uleåborg, Satakunta, Mellersta Finland, Savolax Karelen, Kymmenedalen, Tavastland, Birkaland och Lappland)

040-565 0999
asa.gustafsson@sfp.fi

Regeringen

Malin Brännkärr

Statssekreterare

040 534 7727
malin.brannkarr@om.fi

Otto Andersson

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson), SFP-ministergruppens specialmedarbetare

0295 150 121
otto.andersson@om.fi

Silja Borgarsdóttir Sandelin

Vice ordförande samt ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

050-366 8291
silja@sfp.fi
http://www.silja.nu

Niklas Mannfolk

Ministerspecialmedarbetare, press- och mediakontakter (Henriksson)

050 306 3990
niklas.mannfolk@om.fi

Anna Abrahamsson

Ministerspecialmedarbetare (Blomqvist)

+358 40 83 11 326
anna.abrahamsson@om.fi

Lisa Palm

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

0295 150 069
lisa.palm@om.fi

Anders Portin

Ministerspecialmedarbetare (Blomqvist)

040 5866179
anders.portin@om.fi

Jade Malmi

Jade Malmi

Ministerspecialmedarbetare (Henriksson)

0295 150 114
jade.malmi@om.fi

Riksdagen

Henrik Stenbäck

Generalsekreterare

09-432 3251 050-3345014
henrik.stenback@riksdagen.fi

Christel Liljeström

Riksdagssekreterare

09-432 3252 050-3082460
christel.liljestrom@riksdagen.fi

Hanna Seppä

tf. Lagstiftningssekreterare

09 432 3253
hanna.seppa@riksdagen.fi

Europaparlamentet

Alexander Lång

Specialmedarbetare, Europaparlamentet

+32 2 28 38 585
alexander.laang@ep.europa.eu

Minna Österholm

Specialmedarbetare, Europaparlamentet

+32 2 28 57 585
minna.osterholm@ep.europa.eu

Johannes Lith

Specialmedarbetare, Europaparlamentet

+32 483392243
johannes.lith@ep.europa.eu

Elisabet Rantschukoff

Medarbetare i Finland

+358 45 355 9340
elisabet.rantschukoff@sfp.fi

Partiets trakasseriombud

Christoffer Hällfors

Politik- och dataanalytiker, kommunsekreterare

040-5610970
christoffer.hallfors@sfp.fi

Malin Karlsson

Ledningens assistent

0400-329090
malin.karlsson@sfp.fi